Islamic Republic of IRAN

Change Language

 
  صفحه اصلی محصولات خواص درمانی انار  انار نی ریز خط تولید کارخانه تماس با ما
   خواص درمانی انار > انار داروی دردها  

  خواص درمانی انار

 
انار داروی دردها
 
انار سرشار از ویتامین
 
آشپزی آسیایی

 
انار و درمان بیماریها


 


 

 

 

 

 


 

 
 
انار داروی دردها
 

این میوه به عنوان یک میوه برتر شناخته شده شده که می تواند از قلب محافظت کند. دانشمندان پی برده اند که نوشیدن روزانه یک لیوان آب انار می تواند بیماری تنگی عروق قلبی (Cardiovascular) را کاهش دهد. دانشمندان معتقدند که آب انار در مقایسه با آب میوه های دیگر و چای سبز دارای بالاترین میزان آنتی اکسیدان است. این خبر خوبی است زیرا آنتی اکسیدان ها موادی هستند که بطور طبیعی در گیاهان یافت می شوند و می توانند بدن را در مقابل رادیکالهای آزاد محافظت کنند. رادیکالهای آزاد مواد شیمیایی مضری هستند که از طریق اکسیداسیون در چربی خون تغییراتی را بوجود آورده و باعث سخت شدن شریانها می شوند. مطالعات به عمل آمده نشان می دهد که آب انار اکسیداسیون کلسترول را تقریبا به نصف کاهش داده و از تجمع LDL جوگیری می کند. LDL یا کلسترول بد باعث ضایعه آتروسکلروز (Atherosclerotic Lesions) یا تراکم چربی در سرخرگ ها شده که این خود عاملی برای تنگ شدن شریانها و در نهایت بیماری قلبی است.
آنتی اکسیدانها می توانند ما را در مقابل فشار های اکسیداتیور جهان صنعتی مثل آلودگی ها، مواد شیمیایی، ویروسها و باکتری ها که پیامد آن بیماری های قلبی و سرطان است محافظت کند. ضمنا این مطالعات در بیمارستان Hammersmith لندن هم توسط تیم دیگری در حال بررسی است. تحقیقات آنها روی افرادی صورت می گیرد که دارای شریانهای سالمی هستند.
دکتر Richard Boggle که یک محقق است می گوید که انار دارای پلی فتولیک، تانین و انتوسیانین بوده که همگی دارای اثرات مفید می باشد. ضمنا مطالعات فوق برای اثبات این ادعاست که نوشیدن روزانه یک لیوان آب انار می تواند کارایی رگهای خونی را بهبود بخشیده و از سخت شدن شریانها جلوگیری کند و در نهایت سلامتی قلب را به همراه داشته باشد. مطالعات اولیه حاکی از آن است که قابلیت آنتی اکسیدانی انار در مقایسه با همان مقدار چای سبز تقریبا سه برابر است.

متن مقاله : مجله بهکام، درباره انار، شماره 44، بهمن 1383
نویسنده : Ms Jini Reddy
ترجمه : خانم شهین عباس نژاد اورنگ
 

 
 
   درباره مزرعه سبز  |  نقشه سایت  |  تماس با ما

تمامی حقوق ثبت شده. شرکت مزرعه سبز 1383